Zalogowany jako: .   Wyloguj się

Czy wiesz jak leczyć przeziębienie u psa?

dinka126
Porada internauty
Zobacz artykuły na temat:
Przyczyny przeziębienia u psów są podobne do tych u ludzi. Przy lekkim katarze i kaszlu możesz zastosować domowe sposoby leczenia. Jednak gdy przeziębienie u psa się nasili, koniecznie trzeba iść z tym do weterynarza.

pies, fot. fotolia.pl

pies, fot. fotolia.pl

Przyczyny wywołujące przeziębienie u psów są podobne do tych u ludzi. Przede wszystkim są to nagłe zmiany temperatury oraz czynniki zakaźne. Musimy pamiętać przede wszystkim o tym, że psy krótkowłose np. jamniki, wypuszczone w chłodny dzień na dwór bez ubranka marzną. Dlatego ubierajmy nasze czworonogi – szczególnie te krótkowłose. Z kolei psy o grubej, długiej sierści w okresie zimowym nie powinny być strzyżone, chyba że mają awaryjne ubranko.

Wszystkie psy dobrze jest zaszczepić przeciwko wirusowym chorobom dróg oddechowych (kaszel kennelowy). Jeśli zwierzę już zachorowało, możemy podawać mu zwykłe syropy ziołowe z witaminą C, krople na katar, ewentualnie Rutinoscorbin.

Nigdy nie podawaj psu (a także kotu) paracetamolu (panadolu) ani żadnych innych leków przeciwzapalnych/przeciwbólowych! Preparaty przeciwzapalne i przeciwbólowe przeznaczone dla ludzi z reguły są toksyczne dla naszych pupili. Przeziębiony pies powinien zostać przebadany przez lekarza weterynarii. Złe leczenie może spowodować groźne choroby płuc.


Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Kuchnia Anny Jurksztowicz: surówka z kapusty

Chcesz skomentować artykuł? lub wypowiedz się jako gość:

Autor:
Komentarz:
Liczba komentarzy: 4
dodano: 14:04 2012-04-22 przez: ~koktajl (79.191.*.*)
ojej pies ma chyba kaszel sercowy. To najgorsze co może być. Zajrzyj sobie tutaj http://pupile.wieszjak.pl/psy/259250,Kaszel-u-psa--jak-leczyc.html
dodano: 10:10 2012-04-21 przez: ~Lady (46.204.*.*)
mój pieseczek gdy myślałam że się przeziębił dostał od weterynarza Fortekor i zaszczyki okazało się że ma chorobę astmatyczno-sercową. Ale teraz znowu kaszle, tyle że inaczej niż przy nawrocie duszności. Weterynarza chwilowo nie ma i nie wiem jak mu pomóc... :(
dodano: 04:23 2012-03-11 przez: ~gość (79.191.*.*)
albo gorzej - nosówka. marsz do weta!
 

Zobacz także:

 
 
Zamów darmowy newsletter