Zalogowany jako: .   Wyloguj się

Czy wiesz jak rozpoznać grzybicę u królika?

Zobacz artykuły na temat:
Grzybica to bardzo popularna choroba u gryzoni - zwłaszcza królików. często jest mylona z innymi przypadłościami. Zobacz, jak ją rozpoznać i wyleczyć

królik

królik

Twój królik wyskubuje sobie sierść z ciała? Nie oznacza to, że ma grzybicę - może wyskubywać sobie futerko w celu uwicia gniazda - większość królików ma ciąże urojone. Jeśli królik bardzo źle wygląda - często wyskubuje sobie futro do krwi - nie oznacza to, że jest chory.

Twój królik wyskubuje sobie futro tylko po zmianie wiórek? Oznacza to, że jest uczulony. Może być uczulony na plastik - klatki dla gryzoni nie są testowane w żaden sposób.

Jeśli jednak zauważysz problem skórny u królika trwający cały czas oznacza to, że ma grzybicę. Zacznij zatem leczenie. najlepiej kapać go w Nizoralu raz w tygodniu oraz smarować maścią Betadine - każdego dnia.

Pamiętaj, że grzybicę bardzo trudno wyleczyć. Dlatego lepiej jej zapobiegać - używaj tylko sprawdzonego sianka (najlepsze jest węgrowskie) oraz unikaj kontaktów królika z kotami. Koty często przenoszą bakterie powodujące grzybicę, pomimo, że same na nią nie chorują.


Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Kuchnia Anny Jurksztowicz: surówka z kapusty

Chcesz skomentować artykuł? lub wypowiedz się jako gość:

Autor:
Komentarz:
Liczba komentarzy: 3
dodano: 20:20 2014-11-29 przez: ~gość (78.10.*.*)
Królik nie jest gryzoniem.
dodano: 20:16 2013-11-03 przez: ~gość (188.147.*.*)
jakim cudem koty przenoszą BAKTERIE wywołujące GRZYBICE?
dodano: 09:57 2011-06-27 przez: ~gość (78.8.*.*)
Grzybicę wywołuje grzyb, a nie bakteria
 

Zobacz także:

 
 
Zamów darmowy newsletter