Zalogowany jako: .   Wyloguj się

Pies dla dziecka - jaką rasę wybrać?

Zobacz artykuły na temat:piesrasy psów
Choć najlepsza rasa psa dla dziecka nie istnieje, bo każdy pies może zareagować agresywnie na "pieszczoty" malucha, można wskazać rasy psów, u których przeważają cechy pożądane w kontakcie z dzieckiem. W przypadku tych psów istnieje większe prawdopodobieństwo, że wykażą spokojne i przyjazne podejście do dziecka. Jeśli wahasz się jaką rasę psa wybrać dla małego dziecka, skorzystaj z naszych podpowiedzi.
1/14 następne
Pies dla dziecka - jaką rasę wybrać?

Pies odpowiedni dla małych dzieci powinien cechować się łagodnym, zrównoważonym charakterem, dużą cierpliwością i serdecznym podejściem do maluchów. Należy pamiętać, że wybór określonej rasy, nigdy nie zastąpi prawidłowego wychowania psa, dlatego nie jest powiedziane, że rottweiler czy amstaff nie są psami odpowiednimi dla małych dzieci. Niemniej jednak, nawet w przypadku właściwie ułożonego psa, nigdy nie można wykluczyć agresywnego zachowania, a już na pewno wtedy, gdy jest on poddawany dziecięcym „torturom”. Absolutnie nie wolno tolerować sytuacji, gdy małe dziecko bije psa, ciągnie za uszy czy wkłada palce do oczu lub pyska. Żeby relacje dziecko-pies były przyjazne i bezpieczne należy obie strony nauczyć wzajemnego szacunku i współpracy. Choć nie ma rasy idealnej dla dzieci, można pokusić się o wskazanie ras psów, u których przeważają cech charakteru pożądane w kontakcie z dzieckiem. W przypadku tych psów istnieje większe prawdopodobieństwo, że będą wykazywały przyjazny stosunek do dzieci.

Kuchnia Anny Jurksztowicz: szpinak z gorgonzolą

Chcesz skomentować artykuł? lub wypowiedz się jako gość:

Autor:
Komentarz:
Liczba komentarzy: 175
dodano: 19:27 2016-05-09 przez: ~Jagna (89.77.*.*)
Zgadza się, nie warto ryzykować, zwłaszcza gdy chodzi o dobro dzieci. Niesprawdzona hodowla to niestety ryzyko, więc jeśli marzy się Wam piesek rasowy to wybierzcie tego z rodowodem! Mogę polecić sprawdzoną hodowlę yorków Restart, właściciele zajmują się tym fachem już od wielu lat! Zobaczcie jakie mają słodkie szczeniaki!:)http://www.york-restart.com/?yorki=szczenieta
dodano: 23:19 2016-04-15 przez: ~Hela (37.130.*.*)
Najważniejsze, żeby dobrać odpowiedniego psa do metrażu mieszkania i temperamentu rodziny oraz dziecka :-) warto przejrzeć wiele ras i opisów ras, np. tu http://www.mojpies.com/rasy-psa, żeby się zorientować w temacie.
dodano: 19:20 2016-04-05 przez: ~gość (83.22.*.*)
bernardyn mam 2 miesięczne niemowlę świetnie się dogadują obydwaj uwielbiają pieszczoszki
 

Zobacz także:

 
 
Zamów darmowy newsletter